YOSUN ÇAYI NE İŞE YARAR

Hupersia Serrata

YOSUN ÇAYI NE İŞE YARAR

Yosun Çayı Nedir

Eğer Çin’de yaşayan bir yaşlı olsaydınız ve bellek problemi çekiyor olsaydınız bölgenizdeki bitki uzmanını ziyaret ederdiniz. O şüphesiz dup moss’un Asya türünü dahil ederek özel bir çay yapardı. Her ne kadar dub moss, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır ve şimdi de kullanılıyorsa da bilim adamları yalnızca son zamanlarda folklorün arkasındaki bilimsel temeli keşfettiler. Club moss, farelerde öğrenmeyi geliştirdiği, belleği geri kazandırdığı ve hafızayı koruduğu gösterilen iki kimyasal içerir huperzine A ve huperzine B-. Anekdotsol kanıtlara ve Çin tıbbındaki uzun kullanımına dayanarak, bu kimyasalların iki bacaklı hayvanlarda da benzer etkilere sahip olabileceği görülmektedir.

Huperzine, bellek için gerekli bir nörotransmitter olan asetilkolini parçalayan bir enzimin aksiyonunu inhibe eder. Dementialı (delilik) kişiler, bilgi tutma yeteneğini zorlaştıran normalden düşük asetilkolin düzeylerine sahiptir.

Yosun Çayının Faydaları Nelerdir

Belleği destekler.

Hafızayı güçlendirir.

Sınava hazırlanan öğrenciler için faydalıdır.

Yosun Çayı Nasıl Kullanılır

Günlük olarak bir fincan club moss çayı için. Ayrıca, biloba gibi diğer bitkilerle, DMAE, fosfatidil kolin, inositol ve serine

gibi beyni destekleyen tamamlayıcılar, kombinasyon içinde tablet ya da kapsül formunda mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir