KIRMIZI YONCA NE İŞE YARAR

kırmızı yonca nedir

KIRMIZI YONCA NE İŞE YARAR

Kırmızı Yonca Nedir

Geleneksek olarak bu bitkinin çiçekleri, ilkbaharda sağlığı geliştirmek ve zihinsel huzuru sağlamak için tonik olarak kullanılır. Küçük miktarlarda silica, kolin, kalsiyum ve lesitin içerir hepsi normal vücut fonksiyonları için gereklidir. Kas gevşetici olarak çalışır ve ayrıca iyi bir balgam söktürücüdür. Egzama için kullanılan bir eski zaman ilacıdır.

Kırmızı Yoncanın Etkileri

Diğer bitkilerle kombine şekilde, kırmızı yonca kanseri önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Kırmızı yonca fito östrojenlerden, vücuttaki daha güçlü östrojenleri onlarla hücrelerinde reseptör yerleri için yarışarak bloke eden östrojen benzeri zayıf maddeler yana zengindir. Gerçek östrojen, var olan östrojen duyarlı örneğin göğüs hücreleri kanserlerin büyümesini teşvik ettiği için daha zayıf bitki östrojenleri gerçek östrojeni bu duyarlı hücrelerden uzak tutarak var olan kanserin yayılmasını önlemeye yardım edebilir. 1940’larda bu bitki, bitki uzmanı Harry Hoxsey’in anti-kanser formülü, “kırmızı yonca kombinasyonu”nda yer aldığı için oldukça kötü bir ün kazandı. Hoxsey, sık sık Amerikan Tıp Birliği’nin saldırısına uğrayan bir dizi kanser kliniği işletiyordu. O zaman kanser için tek meşru tedavi cerrahi ya da radyasyondu. Her ne kadar tıp kurumu Hoxseyi şarlatan olarak tanımladıysa da artık biliyoruz ki bu formülde yer alan birçok bitki anti-tümör özelliklere sahiptir. Modern araştırma ayrıca lösemi için Madagaskar cezayir menekşesi ve rahim ile prostat kanserleri için Pasifik hew gibi diğer bitkilerin kullanımını da onaylamaktadır. Her ne kadar Hoxsey’in formülü bütün kanserler için bir tedavi değilse bile modern kanser terapisi ile halk tedavilerinin işbirliğinin sağlanmasında bir öncü olmuştur.

Kırmızı yonca ayrıca menopozun yan etkilerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Östrojen düzeyleri vücutta dibe vururken, daha zayıf bitki östrojeni, sıcak basması gibi östrojen eksiğinden kaynaklanan birçok semptomu iyileştirebilir. Isoflavonler, kemik koruyucu etkisi gösterilmiş bir çeşit fıto östrojendir, kalsiyum kaybını önleyerek osteoporosisi önlemeye yardım edebilir.

Kırmızı Yoncanın Faydaları Nelerdir

Kanseri önlemeye yardım edebilir.

Menopoz semptomlarını tedavide kullanılır.

Cilt iltihaplanmaları için iyidir.

Vücudu gevşetir.

Kırmızı Yonca Nasıl Kullanılır

Günde 3 kapsüle kadar alın.

Günlük olarak 10-30 damla ekstreyi sıcak likide ekleyin.

Kırmızı Yonca Çayı Nasıl Hazırlanır?

5 tane kurumuş kırmızı yonca  bir litre yeni kaynamaya başlayan suya eklenir. Ağzı kapatılarak 15 dakika demlenir. Süzülerek üzerine 1 tatlı kaşığı bal eklenir. Günde 2-3 bardak içilir.

DİKKAT: Lütfen tümör ve kanser tedavisi için bunu ya da diğer herhangi bir bitkiyi kullanmadan önce profesyonel yardım arayın. Herhangi bir kanser tedavisi, bir doktorun gözetimi altında yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir