HİNDİBANIN FAYDALARI

hindiba faydaları

HİNDİBANIN YARARLARI

(Dandelion)

Taraxacum Officinale

Hindiba Nedir

Hindiba, doğal bir diüretiktir ve sindirime yardımcı olur. Yüksek mineral içeriği, demir yetersizliği anemisini önlemeye yardım edebilir, bu bitki aynı zamanda yüksek tansiyonu da muhtemelen diüretik aksiyonuna bağlı olarak düşürür. Hindiba potasyum açısından zengindir, sodyumla birlikte vücudun su dengesini düzenlemek ve kalp ritimlerini normalize etmek için çalışır. Hindiba karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını geliştirir ve geleneksel olarak bitkisel iyileştiriciler tarafından sarılık gibi karaciğer bozukluklarını tedavide kullanılır. Hindiba, araştırmacıların karaciğer sirozuna karşı koruma sağlayabildiğine inandıkları bir madde olan lesitin açısından zengindir. Ayrıca vücutta A vitaminine dönüştürülen karotenoidler açısından mükemmel bir kaynaktır. Ancak karotenoidler açısından havuçtan daha zengindir.

Hindibanın Faydaları Nelerdir

Vücudun fazla suyu ve tuzu atmasına yardımcı olur.

Vücuttaki fazla sıvıyı attırarak yüksek tansiyonu düşüreli bilir böylece kalbin vücutta sirküle etmek için pompalaması gereken sıvı miktarını azaltır.

Sindirim için yararlıdır.

Karaciğer ve safra kesesi bozukluklarına karşı koruyucudur.

Demir eksikliği anemisine karşı koruyucu olabilir

Hindiba Nasıl Kullanılır

Günde 3 kapsüle kadar alın.

Günlük olarak meyve suyuna ya da suya 10-30 damla karıştırarak alın.

Karahindiba kökü, ginseng ve zencefil kökü kombinasyonu, akıllıca bir diyetle birlikte düşük kan şekerine sahip kişiler için harika sonuç vermiştir. Ekstre ya da kurutulmuş bitki kullanılarak hazırlanan bu özel karışımdan bir fincan, günde 3 kere alındığında işe yarayacaktır.

Hindiba Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karahindibayı ya da diğer diüretik bitkileri, Lasix ya da hydrochlorothiazide gibi diüretik ilaçlarla birlikte almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir