GUGGULİPİD FAYDALARI

gugulipid nedir

GUGGULIPID YARARLARI

Guggulipid Nedir

Cammiphora Mukuk

Hindistan’da yetişen gaggle ağacından elde edilen bir reçinedir, yüzyıllardır Ayurveda tıbbının başlıca dayanağıdır. Guggulipid olarak bilinen bu doğal bitki ekstresi, Birleşik Devletlerde lipit düşürücü ajan olarak popülerleşti. Bazı klinik çalışmalar, guggulipidin üç aylık bir periyodun üstünde kullanımının belirgin şekilde total kolesterolü (yaklaşık yüzde 25) ve aynı zamanda yüksek trigliserid düzeylerini düşürdüğünü göstermiştir. Yüksek kolesterol düzeyleri (200 mg/dl üstü) ve trigiliserid (kadınlarda 200 mg/dl ve erkeklerde 400 mg/dl) kalp krizi ve felç riskini artırır. Daha da iyisi guggulipid, kalp hastalığına karşı koruyan iyi HDL kolesterolü düzeylerini yükseltirken kalp hastalığını artıran kötü LDL kolesterol miktarını düşürür. Guggulipid, tek bir tamamlayıcı olarak mevcuttur ve sıklıkla kardiyak sağlığı geliştirmek üzere tasarlanan bitkisel formüllere dahil edilir. Guggulipidin aktif maddelerinden biri, ayrı olarak da satılan steroid benzeri bir madde olan guggulsterone’dir.

Guggulipid Faydaları Nelerdir

  • Kalp hastalığına neden olabilen zayıf kan lipitlerini düzeltmeye yardım eder.

Guggulipid Nasıl Kullanılır

Günde üç kereye kadar 500 mg.lik standart guggulipid kapsülünü, yemekle beraber alın (standart 25 mg. guggulsterone’dır).

Kolesterolü kontrol altında tutmak için kırmızı pirinç mayası ekstresi, guggulipid ve inositol hexanicotinate kombinasyonu tabletini günde iki kereye kadar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir