ERKEN ADET OLMAK İÇİN NE YAPILMALI?

hemen adet olmak için

Erken adet olmak için ne yapmalı, erken adet olmak aslında pek de önerilen bir durum değildir. Uzmanlar adet dönemleriniz ile oynamamanız konusunda uyarılarda bulunmaktadırlar. Fakat kadınların çoğu özel sebepler ve mecburiyetten adet dönemlerini erkene veya ileri bir tarihe almak isterler.

Ülkemiz bir sınav ülkesi olduğu için kızlar adet günlerinin ağrılı geçmesinden dolayı adet dönemlerinin bu güne gelmesini istememektedirler. Sınav başarısını düşürmesinden korktukları için erken adet olmak için doğal yollar ararlar. Ayrıca evlenecek kişilerde nişan ve düğün günlerinde adet olmak istemezler. Yılda bir hafta tatiliniz var ve adet döneminiz bu haftaya geliyorsa sizin için oldukça can sıkıcı bir durum olacaktır.

Ayrıcastres, bazı hastalıklar, yaşam tarzının değişmesi, menopoz, bazı ilaçlar, kilo değişimi ve yetersiz beslenme gibi bazı etkenler adetin gecikmesine neden olabilir. Bu durumlarda da adet söktürücülere ihtiyaç duyarız.

Erken adet olmak için ne yapılmalı?

Erken adet olmak için tıbbı müdahale yapılır. Adet sonrası 13 ile 15. günlerde tıbbi olarak progesteron hormonu hastaya verilerek erkenden hormonlar üst seviyeye çıkarılar erken adet sağlanır. İlaç kesildiği günden bir gün sonra adet başlar. İleri bir tarihe ertelemek içinse adet başlamadan 4 gün önce maksimum 20 gün progesteron kullanılabilir. İlaç günde üç kere bir adet kullanılır.

Adet söktürücü soğan kabuğu suyu;  Bunun için bir adet orta boy açık kahverengi soğan ve iki bardak klorsuz suya ihtiyacımız var. Klorsuz su kaynatılır, soğanın dış kabuğu soyulur ve dörde bölünüp kalan kabukları ile birlikte kaynar suya atılır. Kabın ağzı kapatılarak beş dakika kaynatılır. Suyu süzülür ve öğle yemeklerinden önce bir bardak içilir. Soğan suyu 15 gün boyunca aynı şekilde içilir. Soğan kürü her gün taze şekilde yapılmalıdır.

Erken Adet Olmak İçin Doğal Yöntemler

Kekik adet söktürücü mü?

Erken adet olmak için kekik suyu kullanılmaktadır. Doğru bir şekilde içildiğinde kekik iyi bir adet söktürücüdür. Adet düzensizliklerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Adet söktürücü kekik çayını hazırlamak için bir yemek kaşığı kurutulmuş kekik elle güzelce ufalanır ve bir cezveye konulur. Üzerine bir bardak sıcak su ilave edilerek üç dakika kısık ateşte kaynatılır. Ocak kapatıldıktan sonra üzerine bir çay kaşığı bal eklenir. Ağzı kapatılarak on dakika demlenir. Bir hafta boyunca her gün bir fincan kekik çayı tüketilirse adet sökmeye yardımcı olacaktır.

Kekik çayı adet söktürücü olmasının yanında ayrıca çok sancılı geçen adet dönemlerini de kolay atlatmaya yardımcı olur. Adet döneminde kanama olmaması ve zor kan gelmesi gibi durumlarda adet dönemi çok sancılı geçmektedir. Kekik çayı sayesinde kanama normale döner ve sancının hafiflemesine yardımcı olur. Ayrıca kişinin stresini de azaltarak rahatlamasına yardım eder.

Maydanoz suyu adet söktürür mü?

Maydanoz suyunun adet söktürmede oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Maydanoz çayı yapmak için, bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı maydanoz tohumu ilave edilir. Üzeri kapatılarak 15 dakika demlenir. Her gün sabah, öğlen, akşam bir bardak içilir. Arka arkaya iki bardak maydanoz suyu içmemeye özen gösterin. Her bardak arasında dört saat ara olmasına dikkat edin. Günde üç bardaktan fazla içmekte yarardan çok zarar verebilir.

Erken adet olmak için aspirin:

Aspirin ülkemizde yaygın biçimde kullanılan ağrı kesicilerden bir tanesidir. Ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Aspirin kullanırken mutlaka doktor tavsiyesi olmalıdır. Aspirin adet söktürücü olarak kullanılmaktadır. Aspirin adetli iken içilirse kanama miktarını artırır. Aspirin adet döneminden önce içilirse adetin sökülmesinde pek de etkili sayılmaz.

Rezene çayı adet düzensizliği;

Rezene tohumlarının kas gevşetici özelliği ile adet sancılarında ve adet gecikmelerinde kullanılmaktadır. Rezene adet söktürür mü; evet rezene adet söktürür. Adetin düzenli hale gelmesini sağlar. Rezene çayı için bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı rezene tohumu eklenir. Beş dakika demlendikten sonra süzülerek tüketilir.

Çörek otunun adet söktürücü özelliği; çörek otu adet söktürücü özelliği ile bilinmektedir. Çörek otu çayı günde üç defa içilebilir. Ballı çörek otu da adet söktürmeye yaramaktadır.

Tarçın adet söktürücü; adet söktürücü özelliği olan tarçın, birçok kadın tarafından kullanılmaktadır. Yarım çay kaşığı tarçın ile yarım çay kaşığı şeker karıştırılarak yenilir. Şeker yemek istemeyenler su ile içebilir. Adet olana kadar tüketilmeye devam edilir.

Sarı kantaron adet söktürücü; adet gecikmesi yaşayanlar sarı kantaron çayını tercih etmektedir. Kaynayan bir bardak suya 6 gram sarı kantaron eklenir. On dakika demlendikten sonra içilir. Yemeklerden önce içilirse daha yararlı olacağı düşünülmektedir.

Havuç tohumu adet söktürücü:  adet gecikmeler için havuç tohumu çayı içilmektedir. Bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı havuç tohumu eklenir. Beş dakika demlenerek içilir. Günde üç defa içilebilir.

 Dereotu adet söktürücü: Dereotunu her öğün yemek oldukça faydalıdır. Adet söktürmek için ise bir tatlı kaşığı dövülmüş dereotu tohumu bir bardak kaynamış suya eklenir. Altı dakika demlendikten sonra içilir. Dereotu ayrıca adet dönemi ağrılarında oldukça faydalıdır.

Ağrısız günler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir