LİMONUN NASIRA FAYDALARI

limonla nasıra çözüm

LİMONUN NASIRA FAYDALARI

Evde nasırı yok etmek için limon olağanüstü bir çözümdür. Limonun içindeki asit nedeni ile sertleşmiş cil yumuşar ve tamamen iyileşmesine yardımcı olur. Uygulaması oldukça basittir. Nasırın üzerine bir dilim limon konularak bir bez ile nasıra sabitlenir ve gece boyunca bekletilir. Bu uygulama birkaç gün yapılır. Gün geçtikçe nasırın küçüldüğü görülür. Nasır yok olana kadar limon uygulamasına devam edilir.

Başka bir limonlu nasır tedavisi ise; bir çorba kaşığı limon suyuna iki adet karanfil koyulur ve yaklaşık 10-15 dakika beklenir. Karanfiller çıkarılır ve karanfilli limon suyu nasırlı bölgeye sürülür. Kuruyana kadar bekletilir ve tekrar sürülür. Bu yöntem birkaç gün tekrar edilir.

Taze sıkılmış limon suyu nasır üzerine doğrudan sürülür. Kuruması beklenir. Kuruduktan sonra cilt ılık su ile yıkanır. Bu uygulama üç gün tekrar yapılabilir.

Başka bir çözüm yolu ise limon suyu ile bir çay kaşığı bira mayası karıştırılarak kalın bir hamur kıvamı elde edilir. Bu macun nasır üzerine yapıştırılır ve bandaj ile fazla sıkmadan sarılır ve gece boyunca cilt üzerinde bekletilir.

Karbonat ve limonla nasıra çözüm;

Bu yöntem için eşit miktarda karbonat ve limon suyu karıştırılır ve macun kıvamı elde edilir. Hazırlanan macun nasır üzerine sürülür ve gece boyunca bekletilir. Bu tedavi yedi gün boyunca tekrar edilir.  Bu uygulama nasırın kuruyup yok olmasına yardımcı olur. Ancak bu uygulama yapılırken dikkatli olmak gerekir. Sağlıklı cilde bu macunun dokunmaması gerekir. Yoksa bu macun sağlıklı cildinde kurumasına neden olur. Karbonat doğal bir peeling görevi yapar ve nasırın iyileşmesine yardım eder. Nasırlı bölgede bulunan ölü derileri temizler. Cildi enfeksiyon riskine karşı da korur.

Ayrıca ılık su dolu bir leğene 3-4 yemek kaşığı karbonat eklenir ve karıştırılır.. Ayaklar 15 dakika boyunca bu suda bekletilir. Ölü deriyi temizlemek için ponza taşı kullanılır. Nasırlı bölge güzelce ovulur.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın sonuçtan memnun olana kadar denemeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir