ALKOL TEDAVİSİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM KUDZU BİTKİSİ

kudzu faydaları nelerdir

ALKOL TEDAVİSİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM KUDZU BİTKİSİ

Kudzu Nedir

Pueraria Thunbergiana

Geleneksel çin tıbbında çok uzun süredir kullanılan Kudzu son yıllarda özellikle alkol tadavisindeki etkilerinden dolayı öne çıkmıştır. Akşamdan kalmalığa iyi geldiği, mide bulantısı ve baş ağrısına faydalı olduğu ifade edilmektedir.

Kudzu Çin’de ve ABD’nin güneydoğusunda yetiştirilmektedir. Yapılan araştırmalarda alkol yoksunluğunu azaltıcı etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Alkol tedavisinde yoksunluk azaltıcı olarak kullanılmasının yanı sıra alkolün kötü etkilerini de azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

Yapılan çalışmalarda sinir nörotransmittere etkileri olduğu ortaya çıkmıştır. Bu etkisi ile migren ağrılarına iyi geldiği atakları azalttığı ifade edilmektedir.

Alkol tedavisinde olumlu etkileri olduğu ifade edilse de yalnızca kudzu ile bu problemin çözüleceğini düşünmek yanlış bir anlayıştır. Bağımlılık ile ilgili en temel gerçek bağımlılık bir psikolojik problem olduğunun farkına varmaktır. Kudzu yalnızca yarattığı etki ile bu problemi aşmanızda yardımcı bir takviyedir. Bu nedenle alkol probleminiz var sa ilk önce psikolojik destek almanız daha sağlıklı bir yaklaşımdır.

Kudzu Faydaları Nelerdir

Alkole olan yoksunluğu azaltır. Alkol tedavisinde etkili şekilde kullanılır.

Alkol kullanımını azaltır.

Akşamdan kalmalığa iyi gelir.

Migren ve baş ağrılarını azaltıcı etkileri bulunmaktadır.

Kan şekerini düzenleyici ektileri olduğu ifade edilmektedir.

Mide bulantılarına iyi gelir.

Kudzu Nasıl Kullanılır

Alkol tüketiminden önce ya da sonra 400 mg kapsül olarak alınabilir.

kudzu faydaları nelerdir
kudzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir