ADET SÖKTÜRÜCÜ PAPATYA

Adet Söktürücü Papatya

Papatya adet dönemi krampları için yaygın kullanıma sahip bir bitkidir.  Papatya çayı ayrıca kasılmaları azaltan özelliğe sahiptir. Adet döneminde oluşan kasılmalara karşı doğal bir spazm çözücü olarak kullanılabilir. Adet söktürür, adet sancılarına ve ağrılarına iyi gelir.

Adet döneminde gecikme olduğunda biberiye ve papatya çayı adet söktürücü yöntemlerdendir. Adet sırasında da kan akışını hızlandırır.

Papatya Çayı Tarifi

iki çay kaşığı kurutulmuş papatya bir su bardağı kaynamış su içerisine eklenir, ağzı kapatılarak demlenmesi beklenir. İçerisine 1 çay kaşığı bal eklenerek tüketilir. Günde iki bardak tüketilmesi tavsiye edilir. Çok ağrılı geçen günlerde 3 bardak tüketilebilir. Fakat papatya çayının uyku getirdiğini unutmamak gerekir.

Papatya Çayı Tarifi

On adet papatya çiçeği iki su bardağı kaynamış suya eklenir. Beş dakika demlenir. Bu papatya çayı günde iki defa olacak şekilde sabah ve akşam aç karnına içilir.

Papatya ve Biberiyeli Çay Tarifi

Bu bitkilerin ikisi de adet söktürücü özelliği olan bitkilerdir. O yüzden bu iki bitki ile hazırlanan çay adet dönemi sıkıntıları için daha faydalı olacaktır. 20gram biberiye ile 20gram papatyayı iki su bardağı su ile kaynatarak demlenir. Adet gecikmelerinde de bu çayı içebilirsiniz.

Ayrıca papatya kusma, bulantı, şişkinlik, hazımsızlık ve iştahsızlık şikayetlerinde de kullanılan bir bitkidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir