ADET SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER NANE

adet ağrıları için bitkisel çözüm

Adet Söktürücü Bitki Nane

Nane sakinleştirici özelliğinin yanında adet kramplarında, ishal, baş ağrısı ve adet dönemi şişkinliğinde oldukça yararlıdır. Nanenin krampları azaltan etkisi için nane çayı tüketebileceğiniz gibi eczanelerde satılan nane kapsüllerini de kullanabilirsiniz. Nane çayı adet süresi boyunca değişen tüm vücut fonksiyonlarını düzenler. Ödem oluşumunu azaltır ve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.

Nane Limon Çayı Tarifi

Nane limon adet söktürür mü diye düşünüyorsanız bu tarifi denemelisiniz.

Bir su bardağı su kaynatılır.  Üzerine 1 çay kaşığı nane eklenir. Çeyrek dilim kabuğu ile içine eklenir. 1 çay kaşığı da bal eklenerek karıştırılır ve ağzı kapatılarak demlenmeye bırakılır. Adet ağrılarının arttığı günlerde günde 3 bardak kadar tüketebilirsiniz.  Ancak ülseri ve reflüsü olanlar için nane çayı önerilmez.

Nane limon çayı gaz, bulantı ve şişkinlik şikayetlerinizin azalmasına yardım eder.  Ayrıca kuru nane ve bal karışımı adet düzensizliklerinden kurtulmaya yardımcıdır.

Adetin düzen girmesi için 1 tatlı kaşığı kurumuş nane ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırılarak günde üç kez tüketilir. Adet düzene girene kadar bu karışım tüketilmeye devam edilir.

Adet Söktürücü Bitkilerden Naneli Çay Tarifi

Birer çay kaşığı nane, kimyon, papatya, adaçayı, maydanoz, karabaş otu, civanperçemi ve kuru kiraz sapı. 2 su bardağı su ile kaynatılır.

Eğer mümkünse hepsinden kullanılmalıdır. Mümkün değilse bu bitkilerden hangileri varsa kaynatıp içmek adet sancıları için oldukça yararlı olacaktır. Bu bitkilerin hepsi adet söktürücü ve adet ağrısı giderici olarak kullanılan bitkilerdir. Bu çay ayrıca rahat bir uykuya dalarak dinlenmenize yarayacaktır.

Naneyi ayrıca çaylarınıza da ekleyebilirsiniz ya da yeşil olarak tek başına da tüketebilirsiniz. Nane şekeri de krampları hafifletmek için tüketilebilir.

Adet dönemini rahat geçirmek için yeşil salata tarifi

1 demet nane, 1 demet maydanoz, 1 demet roka, 1 adet avokado doğranır üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı nar ekşisi eklenerek karıştırılır. Tuz eklenmeden tüketilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir