ADET SANCISI İÇİN ZENCEFİL

adet ağrılarına kimyon çayı

Adet Sancısı İçin Mucize Bitki Zencefil

Adet Sancısı

Regl dönemi kadınların maalesef sosyal hayatlarındaki en büyük problemlerinden bir tanesi hem adet dönemi ağrılar ile hem de hormonal değişikliklerin kadınların duygusal dünyasındaki yarattığı etki nedeniyle. Milyonlarca kadın bu dönemlerini daha rahat atlatmak için günümüzde medikal ilaçlara başvuruyor. Bu makalemizde kadınların bu dönemlerini daha sağlıklı atlatmaları adına geleneksel olarak kullanılan bitkisel çözümleri sizlerle paylaşacağız.

Bu makale temel olarak regl döneminde yaşanan en önemli iki problem olan adet sancısı ve sinir bozukluğu gibi semptomları rahatlatacak ürünleri ve bitkisel karışımları içermektedir. Burada ifade etmemiz gereken en önemli nokta bazen yüksek düzeyde yaşanan regl dönemi ağrıları önemli tıbbi sorunları işaret edebileceği için bir jinekoloğa başvurulması gerekmektedir.

Suyun Adet Dönemindeki Faydaları

Vücudumuzun büyük kısmı sudan oluşmaktadır ve su vücudumuzdaki birçok faaliyet için en temel ihtiyaçtır. Su sıkışık kasların spazmının çözülmesine yardımcı olduğu için adet dönemi spazmlarına da iyi gelir. Adet kanamaları ayrıca bir miktar su kaybına neden olur bu suyun takviye edilmesi için bu dönemde su tüketimini artırmak gerekir.

Adet dönemindeki şişkinliklerin giderilmesi için de su tüketimi gerekir. Ayrıca suyun içerisine 1 çubuk tarçın atarak kan şekerinizi düzenleyerek şeker ihtiyacınızı da azaltabilirsiniz. Ayrıca tarçının sakinleştirici etkisi sinirleri de rahatlatır.

Adet Ağrısına Zencefil İyi Gelir Mi?

Zencefil ağrı kesici özelliği ile bilinmektedir. Zencefil aynı zamanda iltihap giderici olarak ve adet döneminde yaşanan kramplara bağlı ağrıları dindirmek için kullanılabilir. Adet döneminde yaşanan yorgunluk ve halsizliği de azaltmaktadır. Ayrıca adet süresince yaşanabilecek mide bulantıları içinde iyi gelmektedir. Gün boyunca iki üç bardak zencefil çayı içerek kasılmalarınızı ve ağrınızı azaltabilirsiniz.

Adet Sancısı İçin Zencefil Çayı Tarifleri

Soğuk kış günlerinde balla karıştırıp yediğimizde mucizeler yaratıp hastalıklardan korunmamıza yarayan zencefil adet söktürücü olarak da çok faydalı.

Zencefil Çayı Tarifi 1:

Zencefil çayını hazırlamak için 20 gram zencefili temizleyip kabuklarını soyun. İnce ince dilimleyin. 1 su bardağı kaynayan suya bu dilimleri atarak kapağını kapatın ve on dakika demlenmeye bırakın. Soğumadan için. İsterseniz limon sıkarak da çayınızı tüketebilirsiniz.

Zencefil Çayı Tarifi 2:

Eğer elinizde toz zencefil var ise 1 bardak kaynamış suya 2 çay kaşığı zencefil tozu koyarak çayınızı hazırlayabilirsiniz. Bal ile tatlandırabilirsiniz.

Zencefil Çayı Tarifi 3:

Siyah çayın içine yarım çay kaşığı zencefil, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon ile karıştırılır. Bu çayı günde üç dört defa içebilirsiniz.

Zencefil Çayı Tarifi 4:

1 çay bardağı su ve 1 çay kaşığı zencefil kaynatılır. Üzerine ü adet papatya eklenir ve ağzı kapatılarak demlemeye bırakılır. Çay süzülür ve üzerine bir tutam tarçın ve 1 tatlı kaşığı bal eklenerek tüketilir. Adet döneminde 3- 4  bardak içilebilir.

Zencefilin  faydaları için bağlantıya tıklayın

Sizin de adet döneminde kullandığınız yöntemleriniz var ise yorumlarda paylaşarak diğer kadınlara yardımcı olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir