ADET AĞRILARI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

adaçayı adet ağrısına çözüm

ADET AĞRILARI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Adet Ağrılarına Melisa Çayı

Melisa çayı hem adet ağrılarında oluşan şişliği azaltır hem de adet ağrılarını hafifletir. Aynı zamanda melissa çayının sakinleştirici özelliği sayesinde adet döneminde oluşan sinirlilik durumunu ortadan kaldırır.

Melisanın kanı temizleyici etkisi sayesinde kan temizlenir ve kanı sulandırarak adetin erken bitmesini sağlar ve adet sanıcısı oluşumunu engeller.

Melisa Çayı Nasıl Hazırlanır

Melisanın kuru yapraklarından çayı hazırlayacaksanız bir büyük fincana bir çay kaşığı melisa yaprağı yeterlidir. Kaynamış su melisanın üzerine dökülür ve beş on dakika demlenmesini bekleyin. Sonra süzerek üzerine bir çay kaşığı bal ekleyerek içiniz. Taze yapraklardan yapacaksanız aynı tarifi bir buçuk çay kaşığı ile yapınız.

 

Adaçayı Adet Söktürücü

Adaçayının adet söktürücü etkisi bulunmaktadır. Adet zamanında gecikme olursa adaçayı tüketilerek adet söktürülebilir. Adaçayı aynı zamanda regl dönemlerinin rahat geçirilmesine yardımcı olur. Ayrıca adet döneminde oluşan ödemin oluşmasını engeller.

Günde üç fincan tüketilen adaçayı hem adetinizi düzenler hem de size zindelik verir.

Adaçayı Nasıl Yapılır

Bir çay kaşığı adaçayının üzerine 1 fincan kaynar su eklenir ve fincanın ağzı kapatılarak beş dakika demlenir. İsteğe göre bal eklenerek günde üç fincan içilir.

 

Adet Krampları İçin Fesleğen

Fesleğen adet kramplarında ve adet sancısında kullanabileceğinin bir bitkidir. Fesleğenin içeriği adet ağrılarınıza iyi gelecektir. Fesleğen doğal bir ağrı kesicidir.

Fesleğen Çayı Demleme

Bir tutam fesleğen bir fincan kaynamış suya atılır. Beş dakika demlenir, oda sıcaklığına kadar soğuması beklenir ve günde bir defa tüketilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir